Bebeklerim.net

Çocuk Sahibi olmak İstermisiniz?

Çocuk Sahibi olmak İstermisiniz?

İş hayatının ağır koşullarının altında çocuk sahibi olmak için tüp bebek merkezine uğrayamayanlara müjdeli haber geldi. “Konforlu Tüp Bebek” tedavisi ile artık çocuk sahibi olmak çok daha kolay. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Hakan Özörnek yöntemin tüm detaylarını bizlerle paylaştı

17 Nisan 2013 Çarşamba 17:26
Yazdır

Özörnek, konforlu tüp bebek yönteminin 10-12 gün içerisinde sonuç verdiğini ve hastanın tüp bebek merkezinde harcadığı zamanın 2-3 kez 30’ar dakika olduğunu söyleyerek, “Kadınlar günlük hayatlarını etkilemeden öğle arası çocuk sahibi olabilir” diyor.

Daha az stres, daha az vakit ve daha az yan etki

Gerek tüp bebek konusunda bilginin artması gerekçe ilaç teknolojisindeki gelişmeler tedavi şekillerinin değişmesine neden oluyor. Bu gelişmerden faydalananların başında ise hastalar geliyor. Hastalar artık daha kısa sürede ve tüp bebek merkezinde daha az vakit geçirerek çocuk sahibi olabilecek. “Konforlu Tüp Bebek” isimli yöntemle ilgili bilgi veren Dr. Hakan Özörnek, sadece derialtı iğneler kullanarak, neredeyse hiç kan almadan, daha az yan etkili ve en önemlisi daha az stresli bir tedavi imkanının bulunduğunu açıkladı.

Yöntem nasıl uygulanıyor?

Dr. Hakan Özörnek, tedavi boyunca hastaların mümkün olduğunca hayatlarını etkilememeye çalıştıklarını ifade ederek şöyle dedi: “Bir anlamda konforlarını hiç bozmuyoruz. Bu yöntemde ilaç dozları azaltılıyor. Yüzde 60 daha az enjeksiyon yapılıyor. Enjeksiyorlar derialtına yapılıyor. Tedavi süresinde 2-3 kez klinik randevusu alınması yeterli oluyor. Az ilaç kullanarak yapılan bu tüp bebek tedavisine ‘Konforlu tüp bebek’ diyoruz.”

Dr. Hakan Özörnek, bu yöntemin 38 yaşın altındaki yumurtalık kapasitesi yeterli, boy-kilo oranı normal sınırda olan hastalara yapılabildiğinin altını çizerek, “Konforlu tüp bebek gebelik oranlarını düşürmez. Bu yöntem dünyada yeni yeni yaygınlaşmaya başladı. Türkiye’de de henüz az sayıda iyi laboratuvara sahip tüp bebek merkezinde uygulanıyor” dedi

Anahtar Kelimeler: hamilelik, hamile kalmak, Dr. Hakan Özörnek,
Bu haber toplam 2377 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Gebeliğinizi planlayın, önlemlerinizi alın!
Hamilelik öncesi ve hamilelikte folik asidin önemi
Hamileliğe siz hazırsınız, peki ya dişleriniz?
Hamile kalmak için şanslı günleriniz
Doğurganlığı etkileyen besinler
Gebelik Öncesi Kilo Vermek
Hamile Kalmak için Öneriler
Gebe Kalmadan Önce Zararlı Alışkanlıklar
Gebelik Öncesi Kilo Almak
Hamile Kalmaya Karar Verince
Hamile Kalma Şansını Arttırmak
Hamileliğe Hazırlık
Acaba Hamilemiyim?
Stres Gebeliğe Engel mi?
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.