Bebeklerim.net

Hamilelikte Pilates Zirvede

Hamilelikte Pilates Zirvede

Hamilelikte yapılan egzersizler içinde pilates zirvedeki yerini aldı. Peki neden pilates tercih ediliyor?

12 Ocak 2013 Cumartesi 00:59
Yazdır

Hamileliği boyunca egzersiz yapan anne adayı, hem duygusal hem de psikolojik olarak bu dönemi daha güçlü ve sağlıklı bir şekilde tamamlar. Azalan, hatta ortadan kalkan hamilelik sıkıntıları, anneyi daha mutlu, psikolojik olarak daha güçlü hissettiğinden anneliğe daha hazır bir hale getirir. Egzersiz yapan annenin kendisi gibi bebeği de bu mucizeye daha hazır ve daha güçlü dahil olur.

Pilates Zirvede

Günümüz trendleri anne adaylarına bu konuda pek çok seçenek sunarken, şimdilerde zirve de pilatesin olduğunu gözlemliyoruz. Evinizde de uygulayabilecek olmanın rahatlığı ve pilates hareketlerinin anne adayları tarafından daha kolay yapılabiliyor oluşu, günümüz anne adaylarını Pilates konusunda daha da yüreklendirmektedir.

Neden Pilates?

Sorusunun cevabı olarak, daha güçlü beden kasları, bebeği rahat taşıyan bacaklar, şişliklerden, varislerden şikayet etmeyen bir anne adayı, kolay doğum ve doğum sonrası çabuk gerçekleşen toparlanma süreci, egzersizle mutlu olan anne adayı ve mutlu bebek yeterli yanıt olacaktır.

Diğer egzersiz gruplarında da olduğu gibi, sizi takip eden uzman doktorunuza danışmadan, gebeliğiniz için bir risk olup olmadığını tam olarak öğrenmeden egzersiz için karar almamanız gerektiğini, Pilates ile ilgili bir uzman yardımı olmadan geniş kapsamlı pilates programlarına başlamamanız gerektiğini önemle vurgulayalım.

Tüm anne adaylarının rahatlıkla uygulayabileceği birkaç temel nefes egzersizi ile hafta da bir gün doktorunuz artık sonlandırmanızı söyleyene dek pilates ile anneliğe hazırlanabilir, sağlıklı ve mutlu bir gebelik dönemiyle, anneliğe adım atabilirsiniz.

Egzersizler

Pilates egzersizleri, doktorunuz ve spor eğitmeniniz başka şekilde önermediyse, hafta da bir gün doğuma dek rahatlıkla uygulanabilir. Hareketler, 3-5 tekrarla, sakin bir ortamda uygulanmalı, yavaş hareket edilmeli, ani hareketlerden kaçınmalı, bol oksijenli sessiz bir ortam tercih edilmelidir.

Spor Okulları Koordinatörü
Funda Öztürk Alban

Anahtar Kelimeler: hamile sporu, pilates,
Bu haber toplam 2704 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Gebelikte Yürüyüş
Hamilelikte Reiki Zamanı!
Emzirirken Egzersizi Atlamayın
Hamilelik Döneminde Hangi Spor Yapılmalı?
Aerobik Hamilelere Enerji Veriyor
Şimdi Hareket Zamanı
Sağlıklı Hamileliğin Yolu Spordan Geçer
Hamileler için sırt egzersizi
Hamileler egzersiz yaparken nelere dikkat etmeli?
Hamileler için bel egzersizleri
Hamileyken spor yapmadan önce bunlara dikkat!
Hamileler için bacak egzersizleri
Gebelikte solunum egzersizleri
Huzurlu Bir Hamilelik için Yoga
Hamilelikte ay ay egzersizler
Gebelikte Egzersiz
Hamileyken Neden Egzersiz Yapmalı
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.